ПРОТОКОЛ

за

наградените участници в Националния детски конкурс

 „Преминал майстор през земята“ – гр. Дряново, 2022 г.

Организатори: Исторически музей – Дряново, Община Дряново

 

Раздел РИСУНКА

ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Първо място: Елица Николаева Николова, 6 години, Детска градина „Пролет“ гр. Велико Търново, преподавател: Цецка Иванова

Второ място: Симона Дякова, 5години, Школа по изобразителни изкуства, гр. Търговище, преподавател: Ивелин Стоянов

Трето място: Божидара Галинова Любенова, 6 години, Детска градина „Светлина“, гр. Трявна, преподавател: Весислава Александрова,

Анна-Мария Пламенова Рашкова, 5 години, Детска градина „Светлина“, гр. Трявна, преподавател: Весислава Александрова

Поощрителна награда: Дарина Маринова, Школа по изобразителни изкуства, гр. Търговище, преподавател: Ивелин Стоянов

 

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Първо място: Елизара Агова, 7 години, 1ви клас,  Школа по изобразителни изкуства, гр. Търговище, преподавател: Ивелин Стоянов

Второ място: Рая Йоана Иванова, 9 години, Школа ВВ – Арт“, гр. Севлиево, преподавател: Васко Василев

Трето място:  Йорданка Георгиева Захариева, 9 години, Школа „Елиза Арт“, гр Габрово, преподавател: Елиза Ковачева – Цокова, Елица Цветомирова Ганчева, 9 години, Школа ВВ – Арт“, гр. Севлиево, преподавател: Васко Василев

Поощрителни награди: Вероника Юлианова Христова, 8 години, СУ „Максим Райкович“, гр. Дряново, преподавател: Виолина Копаранова, Аделина Димитрова Упалова, 9 години, СУ „Максим Райкович“, гр. Дряново, преподавател: Дафинка Иванова, Биляна Антонова Василева, 8 години, Школа по изобразително изкуство, гр. Ихтиман, преподавател: Елена Серева, Вероника Славиева Любенова, 7 години, НУ „Васил Левски“, гр. Вършец, преподавател: Андрияна Димитрова

 

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Първо място: Вяра Пламенова Пенчева, 12 години, 6 клас, Школа „Елиза Арт“, гр Габрово, преподавател: Елиза Ковачева – Цокова

Даниела Данаилова Данаилова, 14 години, Школа ВВ – Арт“, гр. Севлиево, преподавател: Васко Василев

Александра Първан Димитрова, 11 години, СУ „Максим Райкович“, гр. Дряново

Второ място: Криста Йорданова, 5 клас, 26 СУ „Йордан Йовков“, гр. София, преподавател: Радослав Стефанов, Симеон Юруков, 5 клас, 26 СУ „Йордан Йовков“, гр. София, преподавател: Радослав Стефанов, Магдалена Стефанова, 6 клас,  26 СУ „Йордан Йовков“, гр. София, преподавател: Радослав Стефанов

Трето място: Михаил Грозданов, 5 клас, 26 СУ „Йордан Йовков“, гр. София, преподавател: Радослав Стефанов, Ния Парушева, 5 клас, 26 СУ „Йордан Йовков“, гр. София, преподавател: Радослав Стефанов, Александра Милева, 6 клас, 26 СУ „Йордан Йовков“, гр. София, преподавател: Радослав Стефанов

Поощрителни награди: Василена Красимирова Димитрова, 7 клас, СУ „Максим Райкович“, гр. Дряново, преподавател: Мария Драгомирова, Ивайла Светославова Савова, 12 г., Школа ВВ – Арт“, гр. Севлиево, преподавател: Васко Василев, Мария Аргирова, 5 клас, 26 СУ „Йордан Йовков“, гр. София, преподавател: Радослав Стефанов

 

ЧЕТВЪРТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Първо място: Виктория Пламенова Недялкова, 16 години, 10 клас, гр. Дряново, СУ „Максим Райкович“

Второ място: Катерина Тодорова Кацарова, 18 години, НУИИ „Илия Петров“, гр. София, 12 клас

Трето място: Александра Цонева, 15 години, гр. Севлиево, Детски Арт център „Видима“, преподавател: Снежана Велчева, Касандра Пламенова Недялкова, 16 години, 10 клас, СУ „Максим Райкович“, гр. Дряново

Поощрителна награда: Елица Илиянова Денева, 16 години, 10 клас, ПГИ „Рачо Стоянов“, гр. Дряново

Наградата на Oбщина Дряново получава:

Павлина Шиндрова, 17 години, 10 клас, СУ „Максим Райкович“, гр. Дряново, преподавател: Мария Драгомирова

Специалната награда на Исторически музей – Дряново получава:

Ганимир Илков Ризов, 17 години, ПГИ „Рачо Стоянов“, гр. Дряново, преподавател: Христина Вълева

 

ЖУРИ – ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО:

  1. Антон Антонов – художник
  2. Цветелина Максимова – художник
  3. Дилян Николов – художник
  4. Николай Карагьозов – заместник кмет на Община Дряново
  5. Юлия Дабкова – уредник отдел “Етнография и строителство” в Исторически музей – Дряново

 

***

 

Раздел ЛИТЕРАТУРА

 

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Първо място: Виктория Владимирова Петкова, 1 клас, СОУ „П. Р. Славейков“ гр. Трявна, преподавател: Даниела Цветанова

Второ място: Михаела Сашева Стоянова, 2 клас, СУ „Максим Райкович“ гр. Дряново, преподавател: Дафинка Иванова

Трето място: Ина Мартинова Младенова, 2 клас, , СУ „Максим Райкович“ гр. Дряново, преподавател: Дафинка Иванова

 

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Първо място: Ивайло Георгиев, 5 клас, Клуб „Книголюбие“, НЧ „Дряновска пробуда – 2008“, преподавател: Виржиния Дачева

Второ място: Дария Радославова Цветанова, 5 клас, СУ „Христо Ботев“ гр. Ихтиман, преподавател: Веска Иванова Лазова-Добрева

Трето място: Роберта Янева, 5 клас, Клуб „Книголюбие“, НЧ „Дряновска пробуда – 2008“, преподавател: Виржиния Дачева

 

ЧЕТВЪРТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Първо място: Мария-Антония Мицканова, 9 клас, ПГИ „Рачо Стоянов“ гр. Дряново, преподавател: Стефка Стоянова, Сабрина Мехмед Медар, 9 клас, Духовно училище гр. Момчилград

Второ място: Касандра Недялкова, 10 клас, Клуб „Книголюбие“, НЧ „Дряновска пробуда – 2008“, преподавател: Виржиния Дачева

Трето място: Виктория Недялкова, 10 клас, Клуб „Книголюбие“, НЧ „Дряновска пробуда – 2008“, преподавател: Виржиния Дачева

 

ЖУРИ – ЛИТЕРАТУРНИ ПРОИЗВЕДЕНИЯ:

  1. Иван Христов – директор на Исторически музей – Дряново
  2. Генчо Витанов – поет
  3. Любомир Димитров – журналист

Награждаването ще се състои на специална церемония на 1 юни 2022 г., от 16:30 ч. в Икономовата къща в гр. Дряново.


0 Коментара

Вашият коментар

Avatar placeholder

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Исторически музей Дряново