НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС „ПРЕМИНАЛ МАЙСТОР ПРЕЗ ЗЕМЯТА“

ДРЯНОВО – 2024

 

П Р О Т О К О Л

 

 

РАЗДЕЛ: ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО

 

ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Първа награда: Белослава Стефанова, IV гр.,  ДГ „Радост“- Севлиево, преподавател: Ваня Пенева

Втора награда: Надя Лазарова, 6 г.,  IV гр.,  ДГ „Радост“- Севлиево, преподавател: Ваня Пенева

Трета награда: Стилян Христов, 6 г.,  IV гр.,  ДГ „Радост“- Севлиево, преподавател: Ваня Пенева

Поощрителна награда:  Елена Петкова, 6 г.,  IV гр.,  ДГ „Радост“- Севлиево, преподавател: Ваня Пенева

 

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Първа награда: Киара Веселинова, 8 г., Ателие „Приказен свят“ – София, преподавател: Татяна Антонова

Втора награда: Виктор Лазаров, 9 г., СУ „Георги Измирлиев“ – Горна Оряховица, преподавател: Гергана Рахнева

Светлозара Ненчева, 8 г., Детски арт център „Видима“ – Севлиево, преподавател: Снежана Велчева

Трета награда: Константин Костов, 11 г., Ателие „Приказен свят“ – София, преподавател: Татяна Антонова

Мария Йонков, 8 г.,  Детски арт център „Видима“ – Севлиево, преподавател: Снежана Велчева

Поощрителна награда:

Антон Енчев, 9 г. ОУ „Веселин Ханчев“ – Стара Загора

 

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Първа награда: Стефани Доновска, 13 г.,  Детски арт център „Видима“ – Севлиево, преподавател: Снежана Велчева

Втора награда: Магдалена Йосифова, 13 г., СУ „Стоян Заимов“ – Плевен, преподавател: Радостина Николова

Трета награда: Христина Хараланова, 12 г., Школа „ВВ – Арт“ – Севлиево, преподавател: Васко Василев

Поощрителна награда: Дарина Николова, 13 г., ОУ „ Д-р Петър Берон“ – Плевен, преподавател: Любимка Петкова

 

ЧЕТВЪРТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Първа награда: Даниела Данаилова, 16 г., Школа „ВВ – Арт“ – Севлиево, преподавател: Васко Василев

Втора награда: Стамен Чупетловски, 16 г., Арт ателие „Дон Кези“ – Дупница, преподавател: Елена Марулевска

Трета награда: Йоанна Костадинова, 15 г., СУ „ Иван Момчилов“ – Елена

 

Специална награда на Исторически музей – Дряново за рисунка:

Александра Георгиева, 15 г., ПТГ – Варна

Габриел Пенков, 7 г. Школа „ВВ – Арт“ Севлиево

 

Специална награда на Архиерейско наместничество  – Дряново за рисунка:

Ивайла Савова, 8 г. Школа по изобразителни изкуства, Търговище, преподавател: Ивелин Стоянов

Марк Радев, 9 г., Габрово

 

 

 

РАЗДЕЛ: МАКЕТИ

 

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:

Първа награда: Михаела Стоянова, 10 г., СУ „Максим Райкович“ – Дряново, преподавател: Дафинка Иванова

Втора награда: Габриел Станев, 10 г., СУ „Максим Райкович“ – Дряново, преподавател: Дафинка Иванова

Ина Младенова, 11 г., СУ „Максим Райкович“ – Дряново, преподавател: Дафинка Иванова

Трета награда: Колектив от  II „а“ клас, СУ „ Отец Паисий“ – Габрово, преподавател: Стелиана Ганева

Александър Петров, 9 г., Габрово

Специална награда на Община  Дряново за макет:

Радостина Петрова, 3 клас, ОУ „ Найден Геров“ – Бургас

 

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:

Първа награда: Колектив от V „а“ клас, ОУ „Гео Милев“ – Белозем, преподавател: Юлия Петрова

 

ЧЕТВЪРТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:

Първа награда: Денислав Коев, VIII клас, ПГИТ „Рачо Стоянов“ – Дряново, преподавател: Петя Василева

 

 

 

РАЗДЕЛ: ЛИТЕРАТУРНО ТВОРЧЕСТВО

 

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:

Първа награда: Никълъс Мак Доналд, 4 клас, НЧ „Дряновска пробуда – 2008“ Дряново, преподавател: Вирджиния Дачева

Втора награда: Димитър Даков, 4 клас, СУ „Максим Райкович“ – Дряново

Трета награда: Мирян Цветанов, 2 клас, СУ „Христо Ботев“ – Ихтиман, преподавател: Янка Тодорова

Поощрителни награди:

Георги Любомиров, 3 клас, НЧ „Дряновска пробуда – 2008“, преподавател: Вирджиния Дачева

Ина Младенова, 4 клас, СУ „Максим Райкович“ – Дряново, преподавател: Дафинка Иванова

 

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:

Първа награда: Вивиан Николова, 6 клас, СУ „Максим Райкович“ – Дряново, преподавател: Мария Маркова

Втора награда: Борил Аладжов, 8 клас, СУ „Максим Райкович“ – Дряново, преподавател: Маргарита Атанасова

Трета награда: Авторски екип: Велина Колева, Мартина Грънчарова, 5 клас, ОУ „Христо Ботев“ – Добрич, Клуб „ Творческо писане“, преподавател: Магдалена Трифонова

Поощрителни награди:

Дария Цветанова, 7 клас, СУ „Христо Ботев“ – Ихтиман, преподавател: Веска Лазова – Добрева

Боряна Бонева, 8 клас, ПГИТ „Рачо Стоянов“ – Дряново, преподавател: Стефка Стоянова

 

ЧЕТВЪРТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Първа награда: Мария – Антония Мицканова, 11 клас, ПГИТ „Рачо Стоянов“ – Дряново, преподавател: Стефка Стоянова

Втора награда: Борис Минев, 10 клас, СУ „Максим Райкович“ – Дряново, преподавател: Павлин Ботев

 

Проза:

Първа награда:

Моника Кумар, 6 клас, СУ „Максим Райкович“, преподавател: Мария Маркова

Федерика Пенев, 10 клас, СУ „Св. Климент Охридски“ – с. Камен, преподавател: Ивета Георгиева

Поощрителни награди:

Виктория Венциславова, 10 клас, СУ „Георги Бенковски“ – с. Галата

Йордан Станчев, 11 клас, ПЕГ „Екзарх Йосиф I“ –  Ловеч, преподавател: Мария Денчева

 

 

ЖУРИ – ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО И МАКЕТ

  1. Антон Антонов – художник
  2. Василка Сотирова – художник
  3. Диляна Джеджева – заместник-кмет на Община Дряново
  4. Юлия Дабкова – уредник в Исторически музей – Дряново

 

ЖУРИ – ЛИТЕРАТУРНО ТВОРЧЕСТВО

  1. Цонка Христова – филолог и поетеса
  2. Венелин Бараков – уредник в Исторически музей – Дряново
  3. Генчо Витанов – филолог и писател

 

* Награждаването и откриването на изложбата с отличените творби ще се състои на 1 юни 2024 г., от 12:00 ч. в Икономовата къща в гр. Дряново.

Исторически музей Дряново